Jak przygotowujemy narty…

Jakość oferowanych w serwisie usług jest dla nas najwyższym priorytetem. W przypadku serwisu ręcznego można osiągnąć ją tylko dwoma sposobami:

Po pierwsze: korzystamy z najlepszego dostępnego na rynku sprzętu do obróbki nart i desek. Do ostrzenia krawędzi wykorzystujemy pilniki szwajcarskiej marki Vallorbe oraz norweskiej Swix, pilniki diamentowe oraz specjalnie kamienie szlifierskie i ceramiczne, których zadaniem jest utwardzenie krawędzi. Efektem końcowym ich zastosowania jest maksymalne przedłużenie wytrzymałości krawędzi.  

Przygotowanie ślizgu natomiast odbywa sie wieloetapowo, poprzez kilkukrotne cyklinowanie, czyszczenie oraz smarowanie. Na życzenie klienta używamy specjalnych smarów przeznaczonych do konkretnych warunków atmosferycznych i śniegowych. Jeśli klient przekaże informacje o planowanym wyjeździe w dane miejsce (np. tygodniowy wyjazd na lodowiec w Austrii), my sprawdzamy prognozy pogody i informacje ze stoku dla tego miejsca i odpowiednio przygotowujemy ślizgi. 

Po drugie: własne doświadczenie. Nie ma cenniejszej lekcji, niż jazda na przygotowanych przez siebie nartach. Na początku uczyliśmy się co poszło nie tak, po to, by za drugim razem nie popełnić podobnego błędu. Tak osiągnęliśmy optymalny poziom przygotowania sprzętu, a przyznać trzeba, że nie łatwo sprostać naszym oczekiwaniom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *